Skipperzy

krzysztof_kotlewski_jpg_204x300_q85Krzysztof Kotlewski
Jestem jakby Kapitanem wszystkich Kapitanów i Skipperem wszystkich skipperów gdyż w firmie Master Yachting odpowiadam za prowadzenie wszystkich rejsów, a przede wszystkim szkoleń. Jeśli więc zamierzacie się szkolić, jest duże prawdopodobieństwo, że traficie pod moje „szatańskie” skrzydełka lub dostaniecie się w „anielskie” pazurki. Żegluję właściwie od zawsze, a zaczynałem jak wszyscy od Mazur i omeg. Później Bałtyk, Północne, Kanał i prowadzenie różnych szkoleń, ale tam było dla mnie za zimno, więc po kilku latach przeniosłem się na cieplejsze akweny. Teraz przez ponad pół roku siedzę w ciepłej, a czasami nawet upalnej Chorwacji, gdzie od 17 lat zarządzam flotą naszych jednostek. Zimna jednak nadal nie lubię, więc czasami uciekam od zimy i śniegu tam gdzie ciepło czyli na Karaiby, Seszele czy w ostateczności na Kanary. W Chorwacji znam prawie każdy zakątek i zatoczkę, więc gdybyście mieli problem z trasą lub chcielibyście się doradzić gdzie iść na dobrą kolację lub zimne piwko to możecie do mnie dzwonić lub pisać mailiki: tel. polski: 506 954 031 w godz. 09:00-17:00 tel. chorwacki + 385 989 029 641 w godz. 10:00-20:00 mail: krzysztof@masteryachting.pl


Włodzimierz Kopeć
Kapitan Jachtowy (2005) Instruktor Żeglarstwa (2001) UKF/DSC (2000/2006) Basic Safety Training Certificate STCW 95: (2007) (Indywidualne techniki ratunkowe Ochrona przeciwpożarowa Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna) przepłynięte ok.29tys.Mm

Kiwający pokład poznałem w 1986 . Szlify zdobywałem na Zalewie Włocławskim- mimo że jest największym sztucznym krajowym akwenem-było mi mało, zacząłem pływać coraz dalej i dalej, na coraz nowych akwenach i rzekach krajowych i europejskich. Po ośmiu latach odkrywania słodkiej wody, zapragnąłem poznać tę słoną i mokrą....

Żeglarstwo stało się moją pasją, pochłonęło mnie całkowicie, pozwoliło odkryć wyjątkowe miejsca, oraz poznać wielu ciekawych ludzi. Wraz z upływem czasu żeglarstwo stało się moim zawodem. Pływałem po Bałtyku, Morzu Północnym,Atlantyku, poznałem wybrzeże Chorwackie, Włoskie, Wyspy Liparyjskie, Sycylie, Wyspy Greckie, akwen Morza Śródziemnego, wybrzeże Marokańskie, Wyspy Kanaryjskie oraz Karaiby. Czas spędzony, na różnych łódkach i akwenach, z różnymi załogami, w różnych warunkach, pozwolił mi zdobyć nieocenioną praktykę i wiedzę, aby poprowadzić i bezpiecznie płynąć z Wami - przyszła załogo 😉 Jestem osobą pełną humoru i dobrej energii, mój jedyny nałóg to żeglarstwo, gwarantuję solidność, sympatyczną atmosferę i niezapomniane wrażenia.


Magdalena Noworolska- Kapitan Jachtowym (2007) Instruktor Żeglarstwa RYA (1976/1999)

Samodzielnie zorganizowałam kilkadziesiąt rejsów morskich z młodzieżą licealną i studencką, wymiany międzynarodowe, rejsy stażowo- szkoleniowe dla kandydatów na oficerów i kapitanów, jak również szereg rejsów integracyjnych dla firm i osób prywatnych. W roku 2006 rozpoczęłam współpracę z Klubem Niewidomych Żeglarzy "SONAR" działającym przy Polskim Związku Niewidomych. W ramach tej współpracy zorganizowałam i prowadziłam kilkanaście rejsów z załogami niepełnosprawnymi, zarówno po Bałtyku jak i Morzu Śródziemnym. W latach 2006-2011 intensywnie żeglowałam na STS Pogoria, początkowo jako oficer, a od 2008 roku również jako kapitan statku. Prowadzę teoretyczne i praktyczne szkolenia żeglarskie współpracując z klubami i agencjami żeglarskimi; prowadziłam rejsy na kilku dużych żaglowcach (STS Pogoria, s/y Kapitan Borchardt, STS Jean de la Lune) oraz wielu mniejszych jachtach (od 14 do 30 m LOA), wyszkoliłam w sumie kilkuset żeglarzy i oficerów. Żeglując po większości akwenów europejskich oraz Atlantyku przebyłam ponad 50 000 mil morskich.

 

Michał Szczepański

misioMoja przygoda z żeglarstwem zaczęła się gdy miałem 14 lat. Pływałem z rodzicami i przyjaciółmi po Mazurach, aby w 2007 roku odkryć, że żeglarstwo jest moją życiową pasją. Od tego czasu zdobyłem patent Voditelj Brodice i RYA Yachtmaster Offshore oraz odbyłem wiele rejsów - Chorwacja, Wyspy Kanaryjskie, Anglia, Portugalia, Hiszpania, Zatoka Biskajska, Morze Północne, Bałtyk. Lubię nowe wyzwania, jestem wiecznym odkrywcą. Bardzo lubię gotować, również podczas rejsów 🙂


 

Grzegorz Rać
Pływam od 26 lat, godzinki ma morzu około 4000, około Mm 12000, akweny Bałtyk, Adriatyk, północne, Kanał angielski, Bretania, Włochy, Grecja (egejskie), wyspy kanaryjskie.języki polski - doskonale, angielski i rosyjski - komunikatywnie (chyba), zainteresowania poza żeglarstwem- dobra książka, historia, narty.


fota_jpg_204x300_q85Adam Ziółkowski
Zaczęło się od kilku rejsów z grupą znajomych na Mazurach. Urzekła mnie woda i wiatr, ale szybko zatęskniłem do bardziej otwartych akwenów. Wybór padł na nasze polskie i nie tylko morze. Tam też zrobiłem sternika jachtowego i morsa. Bałtyk opłynąłem prawie w całości można rzec, że znam go jak własną kieszeń. Jest to mój ulubiony akwen, ale chciałem poznać też inne wody i od kilku lat żegluję po cieplejszych wodach w Chorwacji. Prywatnie skończyłem matematykę stosowaną na Politechnice Łódzkiej i dalej studiuje pedagogikę ogólną, co na pewno przyda się na rejsach przy dokształcaniu załóg.


Piotr Kłudka
Organizuje rejsy przez cały rok na jachtach jednokadłubowych i katamaranach. Pływa po Bałtyku, Morzu Północnym, Adriatyku, Morzu Karaibskim. Lubi udać się w głąb lądu, aby poznać kulturę i obyczaje lokalnych mieszkańców, zabytki oraz przyrodę. W roku 2009 prowadził katamaran po Karaibach, w sezonie letnim turystyczne rejsy w Chorwacji, w październiku uczestniczył w dwutygodniowej wyprawie po wodach greckich i wzdłuż wybrzeży Turcji, a w grudniu w miesięcznym, dość wymagającym, rejsie po Morzu Śródziemnym (z Aten do Barcelony – ponad 2 tys mil). Nowy 2010 rok powitał ze swoją załogą na wyspie Hvar (Chorwacja). Nowy sezon rozpoczyna 30 stycznia 2010 na Oceanie Indyjskim (Seszele).

maciej_siorek_jpg_204x300_q85Maciej Siorek
Pływam od 12 roku życia,wszędzie gdzie jest ciepło nie oznacza to,że Bałtyk i Północne jest mi obce. Obok pływania po wodzie lubię po niej jeżdzić,gdy zmieni swój stan skupienia,zarówno na nartach jak i pojazdami z napędem mechanicznym. Turystyka szeroko pojęta, ta górska i ta samochodowa, zwłaszcza po tzw.dzikich krajach. Wieloletni aktywny uczestnik projektu SHANTIES w Krakowie,ŚWINIAK okolice Krakowa, manager Tawerny Stary Port w Krakowie.

R0016189www_jpg_204x300_q85Janusz Kawęczyński - Geograf
Ulubiony akwen: Seshele
Janusz Kawęczyński Geograf,
kapitan wiek - słuszny, chociaż czasem jest jak dziecko. Swoją płeć i wiek określa słowami: jestem starą kobietą morską
Geo na fali.

Pływaliśmy z Geo-Geografem we wrześniu w Chorwacji. W zatoczce "Opat" gdzie jest tylko restauracja, wielki pies Nowo Funland przychodzi do cumujacych jachtów, bierze żeglarzy za rękę ale w zęby i delikatnie prowadzi do baru. Janusz Kawęczyński czyli Geo-Geograf bo tak jest popularnie nazywany na żaglowcu "Pogoria" gdzie pływa również jako kapitan, zna też zatoczki bez psów. Mule kupujemy u hodowców na wodzie za 7zł/kg a w restauracji /trzeba uważać/ kosztują 100zł. Płyniemy między wyspami żeby nie bujało. Na morze w ciszy jak kobiety posną. Pływanie z Geografem ma tylko jeden feler a mianowicie ostatnio nie wiadomo dlaczego nie lubi się napić ale innym nie zabrania.
Jerzy Iwaszkiewicz


tomasz_haftarczyk_jpg_204x300_q85Tomek Haftarczyk
Żeglarstwo zaczynam uprawiać już w szkole średniej, pierwszy patent otrzymuję we wrześniu 1975 roku. Od maja 1993 roku jestem kapitanem jachtowym i kapitanem motorowodnym. Staż i doświadczenie żeglarskie zdobywałem na wodach Bałtyku i morza Egejskiego. Z czasem stałem się żeglarzem profesjonalnym, który szkoli kandydatów na wszystkie stopnie żeglarski, motorowodne oraz w manewrowaniu jachtem żaglowym na silniku. Prowadzę też rejsy turystyczne z całkowitymi nowicjuszami na pokładzie w rejsach na jachtach czarterowych jak też prywatnych. Owocem wieloletnich doświadczeń w szkoleniu jest książka podręcznik do nauki „Manewrowanie jachtem żaglowym na silniku” – pierwszy taki podręcznik w Polsce. Moje zainteresowania prócz żeglarstwa to : muzyka rozrywkowa, fotografowanie, zdobycze współczesnej nauki w dziedziny techniki i fizyki, historia i literatura (beletrystyka i poezja), zarządzanie organizacjami.


Jakub Szczęsny
Lubisz słońce, dzikie zatoki, rajskie plaże i bezludne wyspy? Kochasz lazurową wodę i dobrą porcję aktywnego wypoczynku? Kipisz radością z uśmiechem na ustach kiedy morska bryza smaga Cię po twarzy a nad Twoją głową, w gorącym słońcu prężą się żagle pełne wiatru? A Ty stoisz za sterem, opalasz się na dziobie lub ze spokojem ducha siedzisz na burcie i wpatrujesz się w horyzont... Wychodzę z założenia, że żeglować może, a nawet powinien każdy. Nic nie działa tak na nas, ludzi jak morze, słońce, wiatr i dzikie plaże. Wtedy daleko zostaje wszystko to, co nas trapi. Czujemy się wolni. Żyjemy w pełni. Na studiach objechałem świat dookoła. W Australii zacząłem surfować. Potem Fiji i Kalifornia. Wcześniej przeprawa przez Azję - czym się dało: na koniu, na pace ciężarówki, pociągiem towarowym i tym osobowym pełnym Czeczenów, potem Chińczyków. Poznałem fale Wysp Kanaryjskich, plaże Maroka, rafę Egiptu i Tajlandii. Kocham nurkować i zawsze szukam miejsc gdzie można w wodzie znaleźć coś pięknego i ciekawego. Pewnej wiosny, jako zwykły załogant jeszcze pod dowództwem Geo i Ziarka, przez 4 tygodnie walczyliśmy ze sztormem na Atlantyku w drodze z Florydy do Szczecina. Ścigałem się w regatach Cutty Sark w moim dziewiczym rejsie. Potem rejsy po Bałtyku i oficerowanie podczas szkół pod żaglmi na Pogorii. W końcu odnalazłem z Master Yachtingiem żeglarski raj w Chorwacji. Zapraszam na niezapomniane chwile...

Wojtek Wardzyński
Z zawodu jestem inżynierem ale zajmuję się głównie żeglarstwem. Pływam ponad 30 lat, z tego 17 na morzu - głównie na Śródziemnym. Zapraszam na wspólne rejsy, także na własnym 42 stopowym jachcie.

marek_bazior_jpg_204x300_q85Marek Bazior
Samodzielne prowadzenie (ponad 62 tyg.) jachtów żaglowych/motorowych do 54 stóp, krotny III oficer Pogorii wielokrotny instruktor/egzaminator na stopnie: ż.j, st. jacht., patent ISSA, „Voditel na Brodicu” zajomość Grecji, Turcji, Hiszpanii, Francji oraz Bałtyku i m. Północnego doskonała znajomość Chorwacji i Czarnogóry Hobby; windsurfing, snorkling, caravaning, fotografia Bezpieczeństwo oraz satysfakcja klientów z przyjemnego poznawczego rejsu (ewent. także z zdobytych doświadczeń i patentów żeglarskich) moim nadrzędnym celem.

Konrad Perzyński
Jestem studentem studiów doktoranckich na Akadamii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Żeglarstwem zainteresowałem się w szkole średniej, gdzie w JKM Joseph Conrad zdobywałem pierwsze stopnie na jakże wymagającym Morzu Bałtyckim. W czasie studiów związałem się z firmą Master Yachting i Adriatykiem. Mam za sobą 5 lat prowadzenia rejsów i szkoleń dla tej firmy.

jakubJakub Stępniewicz
Pływam odkąd pamiętam, trochę po śródlądziu, trochę po Bałtyku, dużo w Chorwacji. Zaczynałem od Omeg, potem przesiadłem się na nieco większe Micro. Gdy pierwszy raz popłynąłem na Bałtyk wiedziałem już w którą stronę mam iść. Niewiele jest na świecie piękniejszych rzeczy niż jacht prujący wodę pod pełnym ożaglowaniem. Na wodzie staram się dać z siebie wszystko, aby każdy rejs był niezapomnianym przeżyciem (oczywiście w sense pozytywnym 😉 ). Mam nadzieję, że załogom udziela się mój entuzjazm i pozytywne nastawienie. Wielką radość sprawia mi także prowadzenie szkoleń. Oprócz żeglowania jeżdżę konno i studiuję Informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim.