Rejs ze skipperem w Chorwacji

Majowy pokoleniowy rejs ze skipperem w Chorwacji

Serdecznie zapraszamy na wiosenny rejs po Adriatyku. Pływając z nami poznasz Chorwację z niezwykłej strony. Rozkoszując się piękną przyrodą, cudowną pogodą, wspaniałym jedzeniem oraz pięknem zabytków wypoczniesz i nabierzesz energii do działania na kolejne miesiące. Rejs jest idealnym rozwiązaniem dla dziadków, rodziców, dzieci, w tym bardzo małych.

Rejs ze skipperem w Chorwacji - cena

Pełna informacja dotycząca opłat dostępna jest tutaj http://masteryachting.pl/rejsy-chorwacja/

Jacht na rejs ze skipperem w Chorwacji

Rejs odbędzie się na jachcie Oceanis 37. Jest to jednostka przeznaczona dla sześciu osób. Załoga zajmuje trzy dwuosobowe kabiny (trzy kabiny płaskie). Skipper prowadzący jacht śpi w mesie. Na jachcie jest łazienka, a także w pełni wyposażona kuchnia z piekarnikiem i lodówką. Pełny opis techniczny jachtu dostępny jest tutaj http://masteryachting.pl/jacht/jacht-yacht-oceanis-37/

rejs w Chorwacji ze skipperem

Pokoleniowy rejs ze skipperem w Chorwacji na jachcie Oceanis 37.

Rejs poprowadzi jeden z naszych doświadczonych skipperów, których profile znajdą Państwo tutaj http://masteryachting.pl/informacje/skiperzy/. Najprawdopodobniej będzie to Krzysztof Kotlewski, niezwykle doświadczony żeglarz od lat spędzający większość roku na wodach Adriatyku, ale nie tylko. Zna każdą wysepkę na chorwackim wybrzeżu. Świetnie wie, gdzie i co warto zwiedzić, gdzie i co warto zjeść, a także gdzie i co warto kupić. Kapitan prowadzący rejs jest nie tylko doświadczonym żeglarzem, ale i przewodnikiem.

Dojazd na rejs w Chorwacji

Dojechać na nasz rejs można na kilka sposobów.  Samochodem osobowym, samolotem. W marinie w Sukošanie znajduje się wygodny parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód. Nie ma więc obawy, że coś stanie się z samochodem podczas rodzinnego wypoczynku. Marina z której rozpoczyna się rejs znajduje się w niewielkiej odległości od lotniska w Zadarze (około 11 kilometrów).

Rejs ze skipperem w Chorwacji - plan rejsu

Rejs jachtem rozpoczyna się i kończy w Marinie Dalmacija w Sukošanie koło Zadaru. Pozwala to zwiedzić Zadar jeszcze przed samym rejsem lub po jego zakończeniu. Z Sukošanu trasa rejsu wiedzie na wyspę Prvić. Jest to niezwykle urokliwa spokojna wyspa przepełniona zielenią i kolarami. Kolejnym punktem na trasie jest Šibenik ze słynna katedrą św. Jakuba znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, szlakiem twierdz i widokiem zapeirającym dech w piersiach. Następnie trasa wiedzie do miejscowości Skradin, będącej punktem wypadowym do zwiedzania Parku Narodowego Krka znanego z widowiskowych wodospadów na rzece Krka. Sam Skradin również oferuje wiele atrakcji. Trogir – kolejny punkt na trasie rejsu – został założony w III wieku p.n.e. i ślady jego długiej historii widoczne są na każdym kroku. Wymienić tu należy przynajmniej takie zabytki jak pałace Stafileo i Ćipiko oraz katedrę św. Wawrzyńca. Wyspy Solta i Kaprije, na które wiedzie dalsza trasa pozwolą odczuć klimat wyspiarskiej Chorwacji. Archipelag Kornaty, a zwłaszcza obejmujący jego południową część Park Narodowy,  pozostawi niezatarte wrażenia. Z Kornatów trasa wiedzie z powrotem do Sukošanu, gdzie zakończy się nasz rejs.

 

Naszą bazą startową i końcową podczas rejsu będzie Marina Dalmacija w Sukošanie. Ta największa marina na Adriatyku z doskonałym zapleczem sanitarnym. Nowoczesne sanitariaty, przestronne parkingi, kantor, liczne knajpki i sklepy znajdujące się w samej marinie i jej bezpośrednim otoczeniu pozwalają na  poczucie komfortu i odprężenia.