SZKOLENIA

Uczestnicy naszych szkoleń chwalą nas za rzetelność, profesjonalizm, wysoki poziom nauki oraz pełne zaangażowanie skipperów. Nie odkładaj decyzji, zamów szkolenie

ZOBACZ
REJSY

Załoga jachtu to ludzie świetnie przygotowani
i doświadczeni w tego typu przedsięwzięciach. Zapewniają zawsze świetną zabawę podczas każdego rejsu na który się wybierzecie.

ZOBACZ
CZARTERY

Czarterować jacht można nawet nie posiadając do tego uprawnień. Mamy wśród nas doświadczonych skipperów, którzy poprowadzą jacht i zapewnią opiekę.

ZOBACZ

Majorka

Przylecieliśmy na lotnisko w Malmie na Majorce. Firmy czarterowe, w tym także baza Master Yachting, znajdują się ok. 10 km od lotniska, przy bulwarze u stóp katedry. Dojazd z lotniska miejskim autobusem jest bezproblemowy. Po przejęciu jachtu warto pospacerować po starej Palmie.

Dysponując czasem na Majorce warto:

1. zwiedzić Katedrę w Palmie
2. odwiedzić Valldemosse – klasztor, w którym przebywał Chopin
3. przejechać się kolejką do Port de Soller

Razem z czarterem jachtu warto zarezerwować bezpłatny wstęp i cumowanie na boi (też bezpłatnie) w parku narodowym Cabrera. Najlepiej zarezerwować z czwartku na piątek. Rezerwacja powinna być zrobiona na minimum tydzień wcześniej – lub telefonicznie dowiadywać się czy jest wolne miejsce.

Cabrera to piękny archipelag z zabytkowym zamkiem na głównej wyspie o tej samej nazwie. Podczas wojen napoleońskich Cabrera służyła jako odosobniony obóz dla francuskich jeńców. Dziś mieszka tu zaledwie ok 50 gościnnych rodzin.

Dwa warianty trasy:

A) południowi – zachodni, opłynięcie Ibizy dookoła, koniecznie zajrzeć na wyspę FORMENTERA i plażę Illetes i Llevant. Do La Savina na Formenterze przypływa dużo jachtów i promów. Wszędzie można tu za symboliczna cenę wynająć skuter lub rower i w kilka godzin zwiedzić całą wyspę. W pobliżu plaż lecznicze błota – łatwo trafić, obserwując czarne postacie trzymające tekstylia w ręku, wracające na jachty. Dogodne kotwicowisko.

W drodze powrotnej z Cabrery do Palmy warto zakotwiczyć w pięknej zatoce Cala Pi lub przy następnych plażach na kąpiel.

B) północno – wschodnia trasa – celem Minorka. Minorka – jest najbardziej oddaloną od kontynentu wyspą Balearów. W odróżnieniu od sąsiadującej z nią Majorki jest wyspą, na którą przyjeżdżają całe rodziny z małymi dziećmi, oraz osoby starsze. Minorka jest oazą spokoju, jakby przeciwieństwem Ibizy i Majorki.

Minorka jest niewielką wyspą (powierzchnia 668 km2) słynącą z niewielkich piaszczystych plaż, urokliwych zatoczek, ciepłego morza w kolorze turkusu i całorocznej sprzyjającej pogody. Po drodze warto zatrzymać się w Porto Cristo (na Majorce) i zwiedzić wspaniałą jaskinię z podziemnym jeziorkiem, na którym orkiestra siedząc na łódkach odwala straszną chałturę. Nie mniej jaskinia warta zwiedzenia.

Będąc na Balearach trzeba odwiedzić także trzecią co do wielkości wyspę Ibizę.

Ibiza jest wyspą bardzo rozrywkową – dyskoteki, kluby, w których bawią się tysiące osób z pianą. Stolicą wyspy jest urokliwe miasto o tej samej nazwie. Wielu artystów ma tu swoje galerie, emigrują tu ludzie, którzy nie czuli się dostatecznie wolni na kontynencie. Nad miastem góruje wspaniała cytadela, która koniecznie należny odwiedzić.

Skontaktuj się
z naszym biurem

Potrzebujesz pomocy lub masz pytania? Skontaktuj się z nami już dziś – jesteśmy tu dla Ciebie!