Turcja

Południowe wybrzeże Turcji to miejsce, a którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wspaniałe zabytki, zapierająca dech w piersi przyroda śródziemnomorska oraz liczne oferujące przepyszne dania kuchni tureckiej knajpki. Uciekający od zgiełku miasta żeglarze znajdą malownicze zatoczki o krystalicznie czystej szmaragdowej wodzie lub niewielkie porciki usytuowane w pobliżu ruin antycznego teatru. Idealnym miejscem dla amatorów nocnego życia, zakupów i zwiedzania są zaś liczne kurorty, jak Marmaris, Bodrum, Gocek i Datca.

Mariny w Turcji są supernowoczesne, z bogatym zapleczem. W marinie w Bodrum można zrobić tanie zakupy, zlecić pranie oraz dokonać niezbędne naprawy. Usługi są tu profesjonalne i stosunkowo tanie. W miejscowości tej znajduje się także jedna z największych w świecie dyskotek na świeżym powietrzu "Halikarnasus". Zatrudnia elitę wśród światowych didżejów i jest istną mekką dla amatorów nocnego życia. Marmaris to superluksusowa, skąpana w tropikalnej zieleni oaza z licznymi knajpkami, sklepikami oraz galeriami. Poziomem usług i oferowanych atrakcji mariny w Turcji nie ustępują, a w większości przypadków przewyższają te w innych krajach, nawet z żyjącej z turystyki Chorwacji.

Wszystkie formalności związane z pobytem włącznie z wizą załatwia nam wyznaczony przez marinę agent lub biuro czarterowe. Nie jest to tania usługa jednak oszczędza nam trudu chodzenia po licznych urzędach i instytucjach. Turecka riwiera to jednak nie tylko knajpki, sklepy i zabytki. Jest tu mnóstwo wspaniałych zatoczek, kotwicowisk i ustroń - takich jak Ekincik parę mil od Marmaris czy niewielki porcik w pobliżu Bodrum. Niesłusznie omijana przez żeglarzy Turcja ma szanse stać się konkurencją dla innych państw słynących z turystyki żeglarskiej.