Czarter jachtów – WłochyYacht charter availability powered by booking-manager.com

To, że Włochy są kolebką europejskiej cywilizacji, słyszeliśmy miliony razy i jest to oczywiste. Każdy z nas wie, jak malowniczy jest to kraj - słynący z przepięknych krajobrazów, żywiołowych i gościnnych mieszkańców oraz doskonałej kuchni.

Niezliczone zabytki architektury są nadal żywym świadectwem wielowiekowej świetności. To tu powstawały przecież najdoskonalsze dzieła światowej sztuki i literatury. Kultura, sztuka, ale także niezwykłe piękno natury - Włochy to także kraj zielonych winnic na łagodnych wzgórzach, kamiennych willi, pamiętających dawne czasy, sadów pomarańczowych, gajów oliwnych i najbardziej niebieskiego nieba, jakie można sobie wyobrazić.

Czarter jachtów Włochy

Włochy – idealne miejsce do żeglowania jachtem

Nie bez powodu mówi się tak często o „słonecznej Italii”- czarter jachtów we Włoszech to gwarancja doskonałej pogody od wczesnej wiosny do jesieni. Możemy przez kilka miesięcy żeglować przy sprzyjających warunkach pogodowych, podziwiając z pokładu malownicze i tętniące życiem urokliwe przybrzeżne miasteczka albo odpoczywając na piaszczystych plażach.

Swoboda przemieszczania się i niezależność, jaką daje nam żeglowanie, pozwala w pełni odkryć zachwycające piękno włoskiej riwiery - setek maleńkich kolorowych miasteczek, dzikich plaż, prawie niedostępnych od strony lądu, zatoczek i malowniczych klifów z piętrzącymi się na nich zabytkami, których nigdzie indziej nie zobaczymy.

Zabytki - czarter jachtu WłochyVilla Cimbrone, Ravello, Wybrzeże Amalfi. Mówi się, że Ravello jest miejscem zawieszonym między niebem a morzem i nie bez przyczyny – widoki rzeczywiście są niebiańskie, zapierające dech w piersiach. Wille i pałace, będące prawdziwymi perełkami włoskiej architektury, otoczone są fantastyczną zielenią.

Włoska riwiera - czarter jachtówOgrody piętrzą się na stromych tarasach schodzących ku morzu, do którego droga wiedzie wąskimi kamiennymi uliczkami ocienionymi przez kwitnące oleandry. Wybrzeże Amalfi słynie z wyrobu niezwykłej ceramiki, typowej dla tego regionu oraz z uprawy cytryn, których aromat na długo pozostaje w pamięci. To tu skosztujesz najlepszego limoncello w całej Italii i kupisz cytrynowe perfumy.

Rejsy jachtem we Włoszech dają możliwość zobaczenia największych skarbów kultury z zupełnie innej perspektywy niż od wewnątrz, spokojnego, niczym nie zakłóconego rozkoszowania się pięknem włoskiej architektury i krajobrazu z pokładu jachtu.

Amalfi Włochy czarter jachtów Ogrody piętrzą się na stromych tarasach schodzących ku morzu, do którego droga wiedzie wąskimi kamiennymi uliczkami ocienionymi przez kwitnące oleandry. Wybrzeże Amalfi słynie z wyrobu niezwykłej ceramiki, typowej dla tego regionu oraz z uprawy cytryn, których aromat na długo pozostaje w pamięci. To tu skosztujesz najlepszego limoncello w całej Italii i kupisz cytrynowe perfumy.

6 powodów do spędzenia urlopu pod żaglami we Włoszech

- dlaczego czarter jachtów we Włoszech to doskonały wybór:

1. Sprzyjająca pogoda

Doskonałe warunki do żeglugi panują tu od kwietnia aż do października. Daje to dużą dowolność w planowaniu urlopu, bez konieczności sprawdzania prognoz pogody.

2. Infrastruktura żeglarska na wysokim poziomie

Wynajem jachtów we Włoszech jest bardzo popularny, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża zachodniego. Znajduje się tam wiele baz startowych i dobrze wyposażone mariny. Nawet  w sezonie nie trzeba martwić się o miejsce do cumowania.

Infrastruktura żeglarska - czarter jachtów Włochy

3. Malownicze wyspy i zatoki

Włochy słyną bogactwa, jakim jest długa, pięknie ukształtowana i malownicza linia brzegowa z mnóstwem przepięknych wysp i zatoczek. To wymarzony kierunek dla tych, którzy kochają żeglugę, kontakt z przyrodą i malownicze widoki, a nie czują potrzeby spędzania wakacji wśród tłumów turystów. Piękno morza i piętrzących się tuż nad nim stromych skalistych wzgórz stwarza niepowtarzalny klimat i nieustająco zachwyca.

Marina Piccola, Capri - Czarter jachtów Włochy Marina Piccola, Capri – przepiękne miejsce na przerwę w podróży. Tu słońce świeci najdłużej na wyspie. Bajeczny widok, czysta, przejrzysta woda i tylko 20 minut pieszo do centrum Capri.

Capri Włochy - Czarter jachtówCapri – wysepka tętniąca życiem. Codziennie przypływają tu niezliczone ilości łódek, jjachtów mniejszych i większych, także tych najbardziej luksusowych. Samo podziwianie ich wszystkich już jest dla miłośników żeglowania dużą atrakcją.

4. Najpiękniejsze plaże

Plaża Włochy - Czarter jachtów
Włochy obfitują w liczne plaże, z których, choć trudno w to uwierzyć, każda jest inna od pozostałych. Często są one trudno dostępne od strony lądu, a wprost idealne dla żeglarzy. Przecież trudno wyobrazić sobie idealne wakacje bez odpoczynku na nagrzanym słońcem piasku i kąpieli w lazurowej, krystalicznie czystej wodzie.

Flamingi w Cabras - Sardynia - Czarter jachtów Włochy

Flamingi w Cabras, Sardynia

Isola di Tavolara - Włochy czarter jachtów

Isola di Tavolara - maleńka podłużna wysepka u wybrzeży Sardynii z piaszczystą plażą  i przejrzystą lazurową wodą. Piękne miejsce na jednodniową wycieczkę.

Valle dell’Erica - Włochy czarter jachtów Valle dell’Erica, północna Sardynia. Sardynia to druga po Sycylii największa wyspa morza Śródziemnego. Wiele tu piaszczystych plaż oraz zabytków architektury i kultury - średniowieczne Alghero na północnym zachodzie, z jedną z piękniejszych plaż Maria Pia, z drobnym białym piaskiem, łagodnym zejściem do morza i dającym cień w upalne dni lasem piniowym.

Spiaggia di Is Arutas - Włochy czarter jachtówIs Arutas, Sardynia.  Dużą atrakcją są plaże kwarcowe na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Drobne kuleczki w kilku kolorach wyglądają prawie jak biżuteria i trzeba się naprawdę powstrzymywać, żeby nie zabrać odrobiny ze sobą, a kary są bardzo wysokie.

5. Ciekawe akweny

Włochy oferują żeglarzom niezwykle ciekawe i atrakcyjne akweny pod kątem żeglugi. zarówno łatwiejsze, spokojne trasy, także dla mniej wprawnych żeglarzy, jak i te trudniejsze, ze względu na bardziej zmienne warunki.

Taormina, Messina, Sycylia - czarter jachtów WłochyTaormina, Messina, Sycylia. Od niej można zacząć poznawanie wyspy. Już samo jej położenie nad brzegiem morza, z Etną w tle i imponującym starożytnym teatrem, którego scena uchodzi za najpiękniejszą na świecie, wystarcza, aby uznać Taorminę za obowiązkowy punkt programu. Wrzesień to idealny miesiąc na sycylijską podróż. Upały powoli odchodzą w zapomnienie, woda jest nadal bardzo ciepła, a tłumy turystów znacznie się przerzedzają i nawet w słynnej Taorminie nie brakuje miejsca.

Isola Bella - Włochy czarter jachtówIsola Bella, nazywana Perłą Morza Jońskiego, jest rezerwatem przyrody, z racji unikalnego piękna, a także bogactwa podwodnej fauny i flory. Ze względu na bardzo ciekawe dno wokół, uznawana jest za jedno z najlepszych w Europie miejsc do nurkowania czy snorkelingu. Na wysepce znajduje się dawny klasztor, który przy odrobinie szczęścia udaje się zwiedzić.

Warto opłynąć całą Sycylię - od północy wulkaniczne, nieco egzotyczne Wyspy Liparyjskie, dalej może nieco mniej popularne, ale także piękne zachodnie wybrzeże z majestatyczną Monte Cofano, z której z wysokości niemalże 700 m rozpościerają się wspaniałe widoki, wreszcie południową część, gdzie, podobnie zresztą jak na północy, panują fantastyczne warunki do nurkowania.

Cefalú - Włochy - czarter jachtówCefalú – senne sycylijskie miasteczko na północnym wybrzeżu, gdzie można zrelaksować się i popływać. W miasteczku znajduje się katedra z pocz. XII w. A niedaleko stąd kolejna, także wpisana na listę UNESCO katedra w Monreale w normandzkim stylu z rzadkimi mozaikami bizantyjskimi i pięknymi krużgankami.

Sardynia - czarter jachtów Włochy

Sardynia

6. Śródziemnomorska kuchnia

Włoskie cytrynyTrudno sobie wyobrazić urlop we Włoszech bez degustacji specjalności śródziemnomorskiej kuchni. Co prawda jest ona od dawna dobrze znana, a kuchnia włoska należy do najpopularniejszych w Europie i być może z tego powodu wręcz zdążyła nam odrobinę spowszednieć, ale przecież Włochy to nie tylko pizza i spaghetti.

Różnorodność i bogactwo włoskiej kuchni są same w sobie wystarczającym powodem, żeby spędzić wakacje w kraju, gdzie miłość do kuchni ma tak różne oblicza i lokalne odcienie.
Właśnie dlatego warto wdrapać się w upale na strome Wybrzeże Amalfi, aby przekonać się, jak powinno smakować prawdziwe delizia al limone i osobiście sprawdzić prawdziwość twierdzenia, że w żadnej szanującej się knajpce nadmorskiej to samo na pozór danie nie smakuje tak samo jak w innej, a wino do kolacji nabiera zupełnie innego charakteru, kiedy mamy w tle widok na Włoską Riwierę.

~~~

Wypoczynek na jednym z naszych jachtów to doskonały sposób na ciekawy rodzinny urlop, szalone wakacje z przyjaciółmi czy atrakcyjne wyjazdy integracyjne.
Od 25 lat zajmujemy się czarterami jachtów w różnych częściach świata. Mamy fachową wiedzę i doświadczenie, a organizowane przez nas rejsy są zawsze profesjonalnie przygotowane. Nasza oferta to zawsze niezapomniany wypoczynek pod żaglami, czy będzie to rejs z obsługą zawodowego skippera, czy czarter jachtu dla osób prywatnych, czy wyjazd pod żagle dla grup i firm, które pragną samodzielnie zorganizować wypoczynek. Mamy bogatą ofertę rejsów i czarterów - dysponujemy rozbudowaną flotą, składającą się z małych i większych jednostek o różnych standardach. Wszystkie nasze jachty są niezawodne i w pełni wyposażone.

Czarter naszych jachtów we Włoszech to gwarancja przeżycia niezapomnianej przygody pod żaglami.

Zapraszamy!

Czarter jachtów Włochy – uprawnienia

Jeśli jesteś doświadczonym żeglarzem i posiadasz odpowiednie uprawnienia, możesz zrezygnować z obsługi skippera. Samodzielnie wynająć jacht we Włoszech mogą osoby posiadające patent żeglarski minimum sternika jachtowego, jachtowego sternika morskiego. Bez skippera w żeglugę mogą także wybrać się osoby mające patent motorowodny sternika motorowodnego, starszego sternika motorowodnego oraz świadectwo radiooperatora (SRC).

Rapallo - Włochy - jachtyRapallo – jachty na Morzu Liguryjskim.

Kontakt:

tel.: (48) 601 215 062
e-mail: info@masteryachting.pl