SZKOLENIA

Uczestnicy naszych szkoleń chwalą nas za rzetelność, profesjonalizm, wysoki poziom nauki oraz pełne zaangażowanie skipperów. Nie odkładaj decyzji, zamów szkolenie

ZOBACZ
REJSY

Załoga jachtu to ludzie świetnie przygotowani
i doświadczeni w tego typu przedsięwzięciach. Zapewniają zawsze świetną zabawę podczas każdego rejsu na który się wybierzecie.

ZOBACZ
CZARTERY

Czarterować jacht można nawet nie posiadając do tego uprawnień. Mamy wśród nas doświadczonych skipperów, którzy poprowadzą jacht i zapewnią opiekę.

ZOBACZ

Chorwacja to kraj dobrego wina, tysiąca wysp i kwitnącej lawendy. O ile lawendę żeglarzom nie łatwo będzie tu spotkać, tak wysp do odwiedzenia i wina Wam tu nie zabraknie. Wysp jest rzekomo tysiąc, aby poznać ich dokładną liczbę, proponuję zajrzeć do najlepszego na rynku przewodnika dla żeglarzy „PRZEWODNIKA ŻEGLARSKIEGO PO ADRIATYKU – 808 PORTÓW I ZATOK”. Nawet wieloletnie pływanie po tym najwspanialszym w świecie wybrzeżu nie zapewni zwiedzenia wszystkich wysp. Na wyspach czas płynie inaczej, jakby wolniej, w rytmie natury. Ludzie są tu przyjaźni i bardzo gościnni, często zapraszają do swoich piwnic na degustacje własnej produkcji trunków i potraw. W miejscowościach można czasem przycumować bezpośrednio do stolika malowniczej knajpki ( konoby ). Wybrzeże Chorwacji pozbawione jest ekskluzywnych hoteli i innych gigantycznych obiektów, które tak bardzo zeszpeciły inne wybrzeża. Zatrzymać się jachtem możemy praktycznie wszędzie i o każdej porze dnia. Zatoki, osłonięte od wiatru i fali kotwicowiska, porty malowniczych miejscowości, porty miejskie i dziesiątki dobrze wyposażonych i bezpiecznych marin, to wszystko sprawia, ze tak wiele z nas zaczyna tu swoja żeglarska przygodę. Wystarczy na chwile postawić żagle, żeby odwiedzić kolejna wyspę. Miasta obfitują w atrakcje architektury antycznej.

Na północy wybrzeża znajduje się ogromny półwysep Istria z portowym miastem Pula, skąd najczęściej rozpoczynamy rejsy w tym rejonie. Warto tu zwiedzić fantastycznie zachowany amfiteatr na miarę koloseum. Pobliskie miasta Rovinj i Porec to prały architektury. Warto też zwiedzić najbardziej zielona wyspę Chorwacji Krk, Mały i Wielki Losin, Opatije.

Większość rejsów i czarterów rozpoczynamy z rejonu Zadaru. W pobliżu tego miasta znajduje się największa i najbardziej nowoczesna marina Adriatyku w miejscowości Sukosan – tu znajduje się nasza baza. Stad widać już archipelag Kornaty stanowiący obowiązkowy punkt na trasie rejsu. Na południe, mijając wyspę Murter popłynąć można do pełnego zabytków miasta Sibenik a następnie rzeką Krka do wodospadów Parku Narodowego Krka.

Często zaczynamy rejsy ze sławnego miasta Split. Tutaj warto zwiedzić zatopione w starówce pozostałości Pałacu Dioklecjana. Przy sprzyjającej pogodzie ze Splitu warto wybrać się na południe i zwiedzić wyspy południowej Dalmacji Brac, Hvar, Korczulę, Mliet, Makarską Riwierę, skąd już niewielki dystans dzieli nas od perły Adriatyku i całego chyba Morza Śródziemnego – Dubrownika. Latem bywa tu naprawdę gorąco, przyjemnie jest ochłonąć po upalnym dniu w zabytkowej starówce Dubrownika.

Dodaj komentarz