Wyjazd na jachty. Chorwacja we Wrześniu

Wyjazd na jachty. Chorwacja we Wrześniu

Chorwacja we wrześniu- tak czy nie? Pozostało nam jeszcze trochę czasu do zimy, a my wspominamy wakacje. Jeśli chcielibyście znów poczuć wiatr we włosach i ciepło słonka na skórze to wrzesień nad Adriatykiem jest świetną okazją na spokojny wypoczynek. Na plażach nie ma tłumów, brak również tłoku w restauracjach, ceny zakwaterowania są znacznie niższe, a temperatura wody w morzu osiąga średnio 25′ C. Czy chcieć czegoś więcej?

wrzesniowa pogoda. Chorwacja we wreśniu

Chorwacja we Wrześniu

Wrześniowa pogoda w Chorwacji

We wrześniu słońce w Chorwacji nadal świeci dość mocno. Temperatura w dzień sięga 25′ C a w nocy 17′ C. Nie ma już upałów, za to nadal jest przyjemnie i ciepło. Mogą zdarzyć się dni, kiedy pojawiają się przelotne opady deszczu- jak w Polsce w lipcu czy sierpniu. Nie trwają one jednak długo, zaraz po wychodzi słońce i można kąpać się w morzu do wieczora. Im bliżej końca września, tym dni są coraz krótsze i widać nadchodzącą chorwacką jesień (równie urokliwa co nasza złota polska).

jesien jachty Chorwacja

Chorwacja we Wrześniu

Spokojny i tani wyjazd do Chorwacji

Nie tylko pogoda w Chorwacji zachęca do wyjazdu. Na plażach, bez problemu znajdziemy miejsce na ręcznik w dowolnie wybranym miejscu, zająć ławkę w parku i postawić samochód na parkingu. W portach ruch jest zdecydowanie mniejszy. Restauracje czy tawerny w wielu miastach są ciągle otwarte. W mniejszych miejscowościach, gdzie turystów jest niewiele, część z nich jest już wtedy zamknięta. Dużym plusem są dużo niższe stawki za zakwaterowanie. Różnica w cenie w porównaniu do lipca wynosi nawet 25{2f0bb492d29b6b1c78b4de94147f8f03fa2e83470c9b7acec2aa9afa392151d3}, można zawsze poszukiwać ofert na jeszcze większe promocje. Oferty typu last minute są dostępne i jest z czego wybierać.

Wrzesień w Chorwacji to idealny miesiąc na wypoczynek. Wspaniałe owoce i warzywa, m.in.: figi, granaty i winogrona, optymalna temperatura, niższe ceny oraz brak tłumów – to wszystko skłania do decyzji odwiedzenia Chorwacji jeszcze w tym roku.