Szkolenie żeglarskie w Chorwacji

Szkolenie żeglarskie w Chorwacji. Voditelj brodice, Inshore Skipper ISSA.

Sezon w Chorwacji rozpoczyna się z początkiem wiosny. Wtedy też zaczynamy nasze szkolenia, które pozwalają zdobyć umiejętności i uprawnienia umożliwiające samodzielny czarter jachtów. Już dziś zgłoś się na szkolenie i rozpocznij swoją przygodę z poważnym żeglowaniem.

Cena szkolenia żeglarskiego w Chorwacji

Cena szkolenia – uwzględniająca aktualny rabat oraz opłaty na miejscu. By przekonać się co zawarte jest w cenie i jakich dodatkowych opłat należy się spodziewać podczas szkolenia wejdź na https://masteryachting.pl/szkolenia-chorwacja/

Szkolenie odbędzie się na jachcie Oceanis 423. To czterokabinowa jednostka z trzema łazienkami. Kursanci śpią w kabinach, skipper prowadzący szkolenie będzie zajmował mesę. Na jachcie mieści się maksymalnie 10 osób, jednak z uwagi na komfort szkolenia, może w nim wziąć udział maksymalnie 8 osób. Jacht jest w pełni wyposażony w sprzęty kuchenne. Oczywiście znajdują się na nim wszelkie niezbędne pomoce naukowe, potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dla żeglarzy. Pełny opis techniczny tej jednostki dostępny jest tutaj https://masteryachting.pl/jacht/oceanis-423/

Szkolenie żeglarskie Chorwacja - prowadzący szkolenie

Szkolenie poprowadzi Krzysztof Kotlewski – niezwykle doświadczony żeglarz i instruktor. Krzysztof prowadzi szkolenia od wielu lat, a jego wychowankowie pływają po wszystkich akwenach świata. Doskonale zna Chorwację, w której spędza co najmniej sześć miesięcy każdego roku, prowadząc rejsy i szkolenia.

Dojazd na szkolenie żeglarskie w Chorwacji

Dojazd na szkolenie. Szkolenie rozpoczyna się i kończy w Marinie Dalmacija w Sukošanie koło Zadaru. Dostać się tam można na wiele sposobów. Podróż samochodem z Polski zabiera mniej więcej kilkanaście godzin (odległość z Warszawy do Sukošanu to około 1300 kilometrów), w marinie są wygodne parkingi, tak więc można zostawić samochód niemal pod samym jachtem. Samolotem dotrzemy zaś na lotnisko w Zadarze, skąd od mariny dzieli nas odległość kilkunastu kilometrów. Pokonać ją możemy autobusem lub taksówką.

szkolenie żeglarskie w chorwacji

Szkolenie żeglarskie w Chorwacji

Szkolenie żeglarskie w Chorwacji - opis szkolenia żeglarskiego

Szkolenie przeznaczone jest dla osób już mających za sobą żeglarskie doświadczenia i ma na celu przygotowanie kursantów do samodzielnego prowadzenia jachtów, a także do egzaminu na patent Voditelj Brodice. Patent ten jest jedynym amatorskim patentem chorwackim i pozwala na prowadzenie jednostek żaglowych i motorowych do 30 ton wyporności. Egzamin na ten patent odbywa się w kapitanacie portu w Zadarze i można do niego podejść pod koniec naszego szkolenia. W trakcie szkolenia można uzyskać także certyfikat Inshore Skipper ISSA. Jest to certyfikat Międzynarodowego Zrzeszenia Szkół Żeglarskich, również umożliwiający samodzielne czarterowanie jachtów. Jest on wydawany na podstawie opinii skippera prowadzącego szkolenie, po spełnieniu przez kursanta odpowiednich wymogów. Podczas szkolenia szczególny nacisk kładziemy na manewry w porcie oraz odchodzenie i przybijanie do nabrzeża na różne sposoby. Ćwiczymy również kotwiczenie, praktyczną nawigację GPS, obsługę radia, zachowanie w trudnych warunkach etc. Szczegółowy plan konkretnego szkolenia dostosowywany jest do poziomu umiejętności uczestników. Szkolenie rozpoczyna się i kończy w Sukošanie, nie są to jednak jedyne punkty na jego trasie. Na trasie szkolenia znajdują się Kuklica, Prvić, Skradin (wraz Wodospadami na rzece Krka), Zadar i... nie tylko.

Gorąco zapraszamy na nasze szkolenie. Już na początku sezonu wakacyjnego pozwoli ono uzyskać uprawnienia i umiejętności, pozwalające wyczarterować jacht jeszcze tego lata.