Majowy rejs w Chorwacji trasie Zadar – Wodospady Krka – Trogir – Zadar

Rejs na trasie Zadar – Wodospady Krka – Trogir – Zadar

Serdecznie zapraszamy na wiosenny rejs po Adriatyku. Pływając z nami poznasz Chorwację z niezwykłej strony. Rozkoszując się cudowną pogodą, wspaniałym jedzeniem oraz pięknem zabytków i przyrody wypoczniesz i nabierzesz sił na kolejne miesiące.

Cena rejsu z uwzględnieniem obowiązujących rabatów to 1000 zł od osoby plus opłaty na miejscu.

Pełna informacja dotycząca opłat dostępna jest tutaj https://masteryachting.pl/rejsy-chorwacja/

Rejs odbędzie się na jachcie Oceanis 37. To trzykabinowa jednostka z łazienką. Uczestnicy rejsu śpią w kabinach, skipper będzie zajmował mesę. Na jachcie mieści się maksymalnie 8 osób, jednak z uwagi na komfort rejsu, może w nim wziąć udział 6 osób. Jacht jest w pełni wyposażony w sprzęty kuchenne. Oczywiście znajdują się na nim wszelkie niezbędne pomoce naukowe, potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dla żeglarzy. Pełny opis techniczny tej jednostki dostępny jest tutaj https://masteryachting.pl/jacht/oceanis-37

Rejs w Chorwacji poprowadzi jeden z naszych skipperów. Nasi skipperzy są doświadczonymi żeglarzami od lat spędzający większość roku na wodach Adriatyku. Znają każdą wysepkę na chorwackim wybrzeżu. Świetnie wiedzą, gdzie i co warto zwiedzić, gdzie i co warto zjeść, a także gdzie i co warto wypić.

W marinie w Sukošanie znajduje się wygodny parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód. Tak więc można spokojnie wybrać się na rejs samochodem. Jako że marina znajduje się w niewielkiej odległości od lotniska w Zadarze (około 20 kilometrów), na miejsce można wybrać się także samolotem.

Trasa rejsu w Chorwacji

Rejs rozpoczyna się i kończy w Marinie Dalmacija w Sukošanie koło Zadaru. Pozwala to zwiedzić Zadar jeszcze przed samym rejsem lub po jego zakończeniu. Z Sukošanu trasa rejsu wiedzie na wyspę Prvić. Jest to niezwykle urokliwa spokojna wyspa z dwoma miasteczkami i doskonałymi knajpkami. Kolejnym punktem na trasie jest Šibenik ze słynna katedrą św. Jakuba znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie trasa wiedzie do miejscowości Skradin, będącej punktem wypadowym do zwiedzania Parku Narodowego Krka znanego z zapierających dech w piersiach wodospadów. Sam Skradin również oferuje wiele atrakcji. Trogir – kolejny punkt na trasie rejsu – został założony w III wieku p.n.e. i ślady jego długiej historii widoczne są na każdym kroku. Wymienić tu należy przynajmniej takie zabytki jak pałace Stafileo i Ćipiko oraz katedrę św. Wawrzyńca. Wyspy Solta i Kaprije, na które wiedzie dalsza trasa pozwolą rejsowiczom odczuć klimat wyspiarskiej Chorwacji. Archipelag Kornaty, a zwłaszcza obejmujący jego południową część Park Narodowy,  pozostawi niezatarte wrażenia. Z Kornatów trasa wiedzie z powrotem do Sukosanu, gdzie zakończy się nasz rejs.

trasa rejsu w chorwacji

Naszą bazą startową i końcową podczas rejsu będzie Marina Dalmacija w Sukošanie. Ta największa marina na Adriatyku ma doskonałe zaplecze. Nowoczesne sanitariaty, przestronne parkingi, kantor, liczne knajpki i sklepu znajdujące się w samej marinie i jej bezpośrednim otoczeniu pozwalają na komfortowe rozpoczęcie i zakończenie rejsu.