Rejs w Chorwacji

One way. Rejs w Chorwacji na trasie Zadar – Kornaty – Trogir.

Wakacje w Chorwacji? Rejs na Adriatyku? Lipiec spędzony pod słonecznym niebem na błękitnej wodzie? To wszystko można mieć wybierając się na nasz wakacyjny rejs w Chorwacji. Specjalnie dobrana trasa zapewni równowagę między zwiedzaniem, aktywnym wypoczynkiem i leniuchowaniem. Doskonale nadaje się zarówno na rejsy rodzinne i wakacje z przyjaciółmi. Także dla tych, którzy mają ochotę wybrać się samemu i poznać na jachcie nowych ludzi. Każdy znajdzie na takim rejsie coś dla siebie.

Chorwacja Zadar Kornaty Trogir rejs

Rejs Chorwacja Zadar Kornaty Trogir

Rejs w Chorwacji - cena

Koszt rejsu – uwzględniając aktualne rabaty – wynosi: 1195 złotych. Informacje co wchodzi w cenę rejsu i jakich opłat dodatkowych należy spodziewać się na miejscu dostępne są pod adresem https://masteryachting.pl/rejsy-chorwacja/

Rejs w Chorwacji - jacht Oceanis 423

W rejs ten zabierze chętnych jacht Oceanis 423. Jest do duża jednostka, mierząca przeszło trzynaście metrów długości. W jej czterech dwuosobowych kabinach wygodnie pomieści się 8 osób załogi plus skipper, który będzie spał w mesie. Dodatkowy komfort zapewnią trzy łazienki z toaletami, w pełni wyposażona kuchnia z lodówką i piekarnikiem oraz wyposażenie nautyczne i hotelowe. Opis techniczny tej jednostki zobaczyć można tutaj https://masteryachting.pl/jacht/oceanis-423/

rejs w chorwacji jacht oceanis 423

Rejs w chorwacji jacht oceanis 423

Skipper na rejs w Chorwacji

Rejs poprowadzi Krzysztof Kotlewski – doświadczony skipper i instruktor żeglarstwa. Upodobał on sobie wybrzeże chorwackie i od lat spędza na tamtejszych wodach co najmniej 6 miesięcy każdego roku. Dzięki temu tamtejsze zatoczki, miasteczka, wsie czy restauracje nie mają przed nim tajemnic.

Dojazd na rejs w Chorwacji

Jako że rejs rozpoczyna się i kończy w dwóch różnych miejscach to podróż może się wydawać niektórym skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Niezależnie jaki wybierzemy środek lokomocji łatwo i wygodnie dostaniemy się na rejs i powrócimy z niego. Jeśli ktoś wybiera się autokarem liniowym, jakie jeżdżą z Polski do chorwackich marin sprawa jest oczywista – wsiadamy w autokar w piątek w Polsce, a w sobotę rano wysiadamy w Marinie Dalmacija w Sukošanie. W powrotną drogę autokar zabierze nas wieczorem w sobotę a z Mariny Baotic w Segecie Donjim i przywiezie do Polski dzień później, a więc w niedzielę. Jeśli wybieramy się samochodem to najwygodniej przyjechać do mariny początkowej – czyli do Sukošanu, wypakować się i przejechać samochodem 122 kilometry do Segetu, by tam zostawić samochód. Wrócić do Sukošanu możemy miejscową komunikacją, która działa regularnie i często. Jeśli tak zrobimy, będziemy mogli po skończonym rejsie zapakować się do pozostawionego w marinie w Segecie samochodu i wyruszymy w podróż do domu. Na podróż w jedną stronę z Polski nad chorwackie wybrzeże należy przeznaczyć około kilkunastu godzin. Jeśli decydujemy się na samolot, przylecieć możemy na lotnisko w Zadarze, a po rejsie odlecieć z lotniska w Splicie. Oba położone są blisko naszych marin. Gdyby chcieć przylatywać i odlatywać z jednego lotniska, to komunikacja lokalna zapewni wygodny dojazd ze Splitu do Sukošanu i z Zadaru do Segetu.

Rejs Chorwacja Zadar – Kornaty – Trogir

Rejs w Chorwacji - trasa rejsu

Trasa rejsu. Ponieważ rejs rozpoczyna się i kończy w różnych punktach, a odległość pomiędzy nimi nie jest zbyt wielka, pozwala to tak zaplanować cały rejs, by mieć wiele czasu na liczne – także pozażeglarskie – przyjemności. Wyruszamy z Mariny Dalmacija w Sukošanie koło Zadaru. Na trasie znajdują się wyspa Dugi Otok, archipelag Kornaty, miasta Šibenik, Skradin i Primosten, a także wodospady na rzece Krka. Na koniec dopływamy do Segetu donjego, położonego tuż obok Trogiru. Na trasie znajdują się więc nie tylko pełne zabytków, urokliwe miejscowości o dużej wartości architektonicznej, ale także dwa parki narodowe – Park Narodowy Kornati i Park Narodowy Krka. Takie skonstruowanie trasy pozwala poznać Chorwację od wielu stron i w wielu wydaniach. Oczywiście sprzyjają temu także chorwackie knajpki i liczne atrakcje, które skipper dobierze odpowiednio do profilu załogi.

Warunki oferowane w początkowej i końcowej bazie rejsu – w Sukošanie i Segecie donjim – są doskonałe, co pomoże załodze komfortowo rozpocząć i zakończyć urlop pod żaglami. Położone w nich parkingi, sanitariaty, sklepy czy knajpki spełniają wszelkie standardy i powinny zadowolić każdego.

Rejs w Chorwacji na trasie Zadar – Kornaty – Trogir

Z całego serca zapraszamy na rejs. Liczba miejsc ograniczona.